Обрати сторінку

«СССР» Фредеріка Шобена

9 квітня 2021 року – відкриття виставки «СССР» о 19.00 в рамках Французької весни 2021.

Харківська Школа Архітектури
вул. Конторська, 5

CCCP (Cosmic Communist Constructions Photographed – Космічні Комуністичні Конструкції на Фото) – це фото-проєкт 2003-2011 років французького фотографа та журналіста Фредеріка Шобена. Ця серія робіт із 14 країн робить внесок у переосмислення напрочуд виразної архітектури, яка виникла у пізньому СРСР.

На думку автора серії, різноманітність форм у поєднанні із традиційною монолітністю цієї архітектури ілюструє потужну емансипацію, що була притаманна радянському світові на межі 1970-х-1980-х років. Ця добірка світлин пострадянської архітектури показує стильові тенденції та урбанізм кінця ХХ ст. У Харкові та Дніпрі буде представлено по тридцять фотографій з цієї серії.

У всьому світі було продано понад 100 000 екземплярів книги «СССР».

Ця унікальна фотоколекція будівель, що не відповідають стереотипному розумінню радянської архітектури — нудної сірої маси, нескінченних кварталів панельних будинків та стандартизованих проектів. Фотографії Шобена зображують вибухи уяви радянських архітекторів, архітектуру наукової фантастики, яка втілює останню відчайдушну спробу побудови комуністичної утопії. Ці будівлі — науково-дослідні установи, театри, кінотеатри, цирки, готелі — часто розташовані на периферії колишнього СРСР, де модерністська мова в архітектурі переплітається з місцевими
традиціями, створюючи своєрідну виразну архітектуру з підкресленою монументальністю. Інші моделі та вихідні точки архітекторів (конструктивізм, сучасна західна архітектура, особливо впливи США та Японії) також чітко читаються на фотографіях.

Актуальне

Події Альянс Франсез

Альянс Франсез, вивчай і живи французькою мовою

Будьте в курсі новин Альянсу

Понеділок-п’ятниця з 10:00 до 18:00
обмеження доступу через COVID-19
Субота / неділя: не працюємо